logo

Karikatür yarışmasında dereceye giren genç çizerler

Aydın Doğan Vakfı, gençlerin yaratıcılığını teşvik etmek, onlara olaylara farklı açılardan bakmayı ve hoşgörüyü öğretmek, karikatüre ilgi duyan bir kuşağın oluşmasına ve geleceğin karikatürcülerinin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 10’uncusu düzenlenen Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışması’na destek verdi.

Bu yıl ‘Sevgi’ temasıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinde 16 şehirden 119 okul, 693 öğrenci 788 karikatürle katıldı.

İlkokul 3. sınıftan 12. sınıfa kadar 5 ayrı kategoride değerlendirilen karikatürler arasından dereceye giren genç çizerler için 6 Haziran’da Trump Alışveriş Merkezi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde bir tören düzenlenerek ödülleri takdim edildi.

Aydın Doğan Vakfı’ndan karikatür albümü

Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye değer bulunan karikatürler, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Aydın Doğan Vakfı tarafından albüm haline getirildi. Karikatürler ayrıca Trump Alışveriş Merkezi, Aydın Doğan Vakfı Karikatür Salonu’nda (B3 katı) sergilenecek.

Karikatür yarışmasında dereceye giren genç çizerler:

Birinci kategori 3. ve 4. sınıflar

Berke Betaş

Birinci: Berke Betaş / Şehit Polis Ahmet Atilla Güney İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

İkinci: Beray Tuna Geban / Nihat Işık İlkokulu

Rukiye Dolma / Ekrem Hayri Üstündağ İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

Üçüncü: Berk Çetin / Şehir Cesur İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

Tuğra Arsoy / Şehit Polis Ahmet Atilla Güney İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

İkinci kategori 5. ve 6. sınıflar

Lidya Bardak

Birinci: Lidya Bardak / Özel Çamlaraltı Koleji

Sude Nimet Kılıç / Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

Sude Nimet Kılıç

İkinci: Derin Çokşenim / Özel Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulu

Egecan Özgüner / Oğuzkaan Koleji

Hayrunnisa Fırat / Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Üçüncü: Buse Nur Deniz / Yavruturna Ortaokulu / Tebeşir Karikatür Grubu

Didar Aşkın Ayrancıoğlu / Gelincik Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

Üçüncü kategori 7. ve 8. sınıflar

Esma Özdemir

Birinci: Esma Özdemir / Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu/BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi

Feyza Kılıç / Şehit Mustafa Yaman İmam Hatip Ortaokulu / Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi

İkinci: Ayşen Çelebi / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Bora Kılıç / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Üçüncü: Caner Çakır / Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

Yasemin Güler / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Yasin Süha Koç / Darüşşafaka Eğitim Kurumları

Feyza Kılıç

Dördüncü kategori 9. ve 10. sınıflar

Birinci: Derin Deniz Büyükdoğan / Saint Michel Fransız Lisesi

İkinci: Emir Umut Er / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Üçüncü: Mehmet Ali Mesut / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Beşinci kategori 11. ve 12. sınıflar

Arda Yılmaz

Birinci: Arda Yılmaz / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

İkinci: Berr Turan / Tuzla Anadolu Lisesi

Share
262 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.