logo

Türk yargısına ‘İngiliz parası’ Milli Görüşçüleri kızdırdı

   
Adalet Bakanlığı, “Adalete Erişimi Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmalarıyla Güçlendirmek Projesi”, yani “arabuluculuk sistemi”ni İngiltere’yle “ortaklaşa” yürütüyor. Yaklaşık bir sene sürmesi planlanan ve şehir şehir eğitimler yapılan projenin finansörü İngiltere Büyükelçiliği olurken; Türkiye’nin kendi adalet sistemi için İngiltere’nin finansörlük yapmasına Milli Görüş’ten tepki geldi.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’nin “Adalete finansör” başlıklı haberinde “Kendi adalet sistemimizi bile emperyalizmin “finansörlüğünde” tesis edeceksek vay halimize! ya parayı veren düdüğü çalmaya kalkarsa…” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca haberde “İç karışıklıklar ve gizli operasyonlarıyla ünlü İngiltere, bu kirli emelleri zaman zaman masum gibi görünen projelerle gerçekleştiriyor. Türkiye’de Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü, Türkiye’de Adalete Erişimi Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmalarıyla Güçlendirmek Projesi’ni İngiltere üstlendi. Her fırsatta topraklarımızda faaliyet gösteren terör örgütlerini destekleyen ve silahlarını Türkiye’ye çevirmeleri için hazırlık yaptıran İngiltere’nin, Türkiye’de adalete müdahale etmesi ve Adalet Bakanlığı’nın söz konusu müdahaleye destek vermesi akıllarda soru işareti bıraktı. 1 Haziran’da başlayan ve Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde eğitimlerle gerçekleşen proje 31 Mart 2018’e kadar sürecek” şeklinde tepki gösterildi.

İşte o gazete; haberin devamı için tıkyanız…


Kaynak: odatv.com


Share
1399 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.